Laptop do domu

Laptopy do podstawowych zastosowań domowych / laptop do domu – dziś kilka słów poświęcimy najczęstszemu sposobowi użytkowania laptopów, czyli typowym zastosowaniom domowym. Korzystając z laptopa w celach prywatnych zwykle ograniczamy się do takich czynności, jak: przeglądanie sieci, korespondencja mailowa, korzystanie z prostych programów biurowych (Word, Exel, programy do plików w formacie PDF), oglądanie zdjęć i filmów, czy granie w proste gry.

Do tego wszystkiego zdecydowanie nie potrzebujemy sprzętu o najlepszej dostępnej na rynku konfiguracji, kosztującego przy tym krocie.. Jeśli nasze użytkowanie laptopa ogranicza się do wymienionych wyżej czynności, nie dajmy się złapać na reklamy prezentujące nam świetne i nowoczesne modele komputerów. Taki sprzęt najzwyczajniej w świecie nie jest nam do niczego potrzebny, a nie warto wydawać pieniędzy na urządzenie, którego możliwości wykorzystamy jedynie w niewielkim stopniu.
Jeśli laptop służy nam przede wszystkim do surfowania po Internecie, ewentualnie pracy z prostymi edytorami tekstu, w zupełności wystarczy nam urządzenie ze zwykłą matrycą LCD. Jej wielkość jest już kwestią indywidualnych preferencji i ustalenia równowagi między komfortem użytkowania (większa matryca), a wygodą transportu (mniejsza matryca). Szukając urządzenia do tego typu zastosowań warto natomiast zwrócić uwagę na klawiaturę – jeśli będziemy dużo pisać, jej ergonomia będzie dla nas niezwykle istotna. Dla własnej wygody zdecydujmy się zatem na klawiaturę pełnowymiarową, posiadającą odpowiednio wyprofilowane klawisze.

Laptop do domu – bez większego problemu kupimy w cenie poniżej 1000 zł.

Urządzenie kosztujące około 1000 zł doskonale sprawdzi się również w przypadku, gdy jego głównym przeznaczeniem będzie obok surfowania po Internecie również oglądanie filmów. Do tych czynności nie potrzeba bowiem szczególnej wydajności (chyba, że mowa o filmach w jakości Full HD). Zaletą komputerów mniej wydajnych jest brak problemów z przegrzewaniem (układ chłodzenia dobrze radzi sobie z niewielkimi obciążeniami) oraz dłużej pracująca bateria. Wybierając tego typu laptop warto zwrócić uwagę na zastosowaną w nim kartę graficzną (zwykle zintegrowaną), która w dużej mierze odpowiada za jakość wyświetlanych filmów. Dobrym pomysłem jest również wybór urządzenia o niewielkiej matrycy, które, gdy chcemy obejrzeć na nim film, możemy podłączyć do telewizora i cieszyć się rozrywką na dużym ekranie.

Laptop w cenie 1500zł

Jeśli zależy nam na nieco lepszych parametrach, niż 2-4 GB RAM-u i 500 GB na dysku twardym, powinniśmy rozejrzeć się wśród urządzeń z nieco wyższej półki. Dokładając około 500 zł będziemy już mogli kupić laptop nie tylko z większą ilością pamięci operacyjnej, ale przede wszystkim z dyskiem SSD, zapewniającym znacznie szybszą i bardziej płynną pracę. Urządzenia w cenie około 1500 zł są obecnie jednymi z najpopularniejszych na rynku, dlatego też będziemy mieli wśród nich prawie nieograniczony wybór.

Laptop za 2000zł

Jeśli jesteśmy jeszcze bardziej wymagającymi użytkownikami i poza typowym surfowaniem po Internecie i pracą z plikami tekstowymi, zamierzamy wykorzystywać swój laptop do obsługi nieco bardziej „mocochłonnych” programów, musimy poszukać urządzenia o wyższych parametrach. Lepsze podzespoły wiążą się oczywiście z wyższą ceną, ale jednocześnie gwarantują nam wyższą moc i wydajność laptopa, a przy tym „opakowane” są w bardziej wytrzymałą obudowę.

komputer-do-domu
Kupowanie nowego laptopa nie jest jednak jedyną formą zaopatrzenia się w dobry sprzęt do wykorzystania w domu. Jeśli nie zależy nam na mobilności, a laptopa chcemy kupić głównie dlatego, że zajmuje niewiele miejsca, interesującym rozwiązaniem może okazać się dla nas sprzęt typu nettop, czyli najprościej mówiąc komputer w monitorze. Jeśli natomiast jesteśmy w stanie zaakceptować sprzęt używany, rozważmy możliwość nabycia laptopów poleasingowych. Urządzenia te zwykle charakteryzują się znacznie lepszymi parametrami w porównaniu z nowym sprzętem sprzedawanym w ich cenie, dla wielu osób mogą zatem stanowić atrakcyjną alternatywę o laptopy używane można zapytać w optima-md.com