Category Archives: Komputery i laptopy

laptop przegrzewa się

Jak sprawdzić temperaturę komputera

Kupując komputer zwracamy baczną uwagę na zamontowane w nim podzespoły. Jednak potem, w trakcie użytkowania, zapominamy jakie konkretnie podzespoły znajdują się w naszym urządzeniu, a wszelkiego rodzaju pudełka zwykle lądują w koszu na śmieci, lub, w najlepszym wypadku, są gdzieś głęboko schowane (zwykle nie mamy pojęcia gdzie). Tymczasem zdarza się, że wiedza dotycząca niektórych elementów komputera okazuje się niezbędna do wykonania na komputerze pewnych czynności (np. instalując nowy system operacyjny możemy być zmuszeni do pobrania odpowiednich sterowników). Co zrobić w takim przypadku? Nie ma co wpadać w panikę, gdyż w łatwy sposób możemy uzyskać informacje dotyczące poszczególnych podzespołów.

Read More

komputer do domu

Laptop do domu

Laptopy do podstawowych zastosowań domowych / laptop do domu – dziś kilka słów poświęcimy najczęstszemu sposobowi użytkowania laptopów, czyli typowym zastosowaniom domowym. Korzystając z laptopa w celach prywatnych zwykle ograniczamy się do takich czynności, jak: przeglądanie sieci, korespondencja mailowa, korzystanie z prostych programów biurowych (Word, Exel, programy do plików w formacie PDF), oglądanie zdjęć i filmów, czy granie w proste gry.

Read More

naprawa komputerów serwis Częstochowa

Jak wybrać dobry serwis komputerów

W poszukiwaniu specjalisty od naprawy komputerów

Nawet, jeśli będziemy bardzo dbać o swój komputer, regularnie go czyścić i chronić przed wszelkimi wypadkami losowymi, niestety i tak przyjdzie moment, w którym ulegnie on awarii. Podobnie, jak wszystkie urządzenia elektroniczne, ma on ograniczoną żywotność i prędzej czy później się popsuje. Wówczas mamy do wyboru dwie opcje

Read More

program antywirusowy

Program antywirusowy pod Windows 8

Kupując komputer, zwykle chcemy wybrać jak najlepszy sprzęt (oczywiście spośród tych, na które nas stać). Kiedy go już mamy, staramy się aktualizować oprogramowanie do najnowszych wersji, by zapewnić jego sprawne działanie i wygodne użytkowanie. Często jednak zapominamy, że wystarczy jeden niewinny z pozoru wirus, by wszystko popsuć. Zawirusowany komputer zwykle chodzi wolniej, jednak dużo poważniejszymi konsekwencjami są wyciek danych osobowych, czy przechowywanych na komputerze plików i umożliwienie hakerom przejęcie danych naszego konta bankowego (jeśli logujemy się do niego przez Internet lub dokonujemy zakupów internetowych).

Read More