Jak wybrać dobry serwis komputerów

W poszukiwaniu specjalisty od naprawy komputerów

Nawet, jeśli będziemy bardzo dbać o swój komputer, regularnie go czyścić i chronić przed wszelkimi wypadkami losowymi, niestety i tak przyjdzie moment, w którym ulegnie on awarii. Podobnie, jak wszystkie urządzenia elektroniczne, ma on ograniczoną żywotność i prędzej czy później się popsuje. Wówczas mamy do wyboru dwie opcje

  1. utylizujemy nasz dotychczasowy sprzęt i kupujemy nowy,
  2. lub idziemy do serwisu komputerów z nadzieją, że tam uda się przywrócić nasze ulubione urządzenie do życia.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest to drugie, gdyż często zdarza się, że usterkę da się łatwo usunąć, przywracając tym samym sprawność komputera.
Podstawowym problemem jest jednak w tym przypadku wybór serwisu, któremu powierzymy nasze urządzenie. Można oczywiście iść do pierwszego napotkanego serwisu i mieć nadzieję, że okaże się on profesjonalny, jednak znacznie bezpieczniej przeprowadzić wcześniej mały research i wybrać firmę, która wzbudza nasze zaufanie. Na co zwrócić uwagę, szukając najlepszego serwisu ?

naprawa komputerów Częstochowa

Co może świadczyć o tym, że firma rzeczywiście jest profesjonalna ?

  1. Przede wszystkim warto porównać cennik usług. Nie zawsze firma najdroższa będzie oznaczała najlepszą, jednak w większości przypadków serwis najtańszy, znacznie odbiegający cenowo od reszty, okaże się złym wyborem. Jeśli ktoś tak silnie konkuruje ceną i jest to jedyna siła przyciągająca do niego klientów, prawdopodobnie oznacza to, że nie jest w stanie konkurować jakością usług. Warto zatem wybierać spośród serwisów mających podobne cenniki i wśród nich szukać tego, któremu powierzymy nasz komputer.
  2. Pozostając w temacie ceny i cenników, warto sprawdzić, czy serwis oferuje darmową wycenę naprawy. Jeśli nie – nie świadczy to najlepiej o jego profesjonalizmie. Istotne jest również czy jest on rzetelny i poinformuje on nas o tym, że naprawa jest nieopłacalna (jeśli oczywiście zaistnieje taka sytuacja). Wiele serwisów niestety stara się „naciągnąć” klientów na naprawę sprzętu, zdając sobie sprawę, że naprawa taka jest pozbawiona sensu.
  3. Przed wybraniem konkretnego serwisu warto również nieco „poszperać” w Internecie. Poszukajmy opinii o firmie wystawionych przez klientów, bo to zwykle jest najbardziej miarodajne. Nie rezygnujmy jednak z zapoznania się ze stroną internetową danego usługodawcy. Strona taka jest jego wizytówką i jej niechlujny wygląd może świadczyć o braku profesjonalizmu. Brak podstawowych informacji dotyczących choćby zakresu świadczonych usług, z pewnością nie wystawia takiemu serwisowi najwyższej oceny.

Naprawa komputerów

Ostateczną decyzję o oddaniu komputera w ręce serwisu podejmijmy jednak już na miejscu, w siedzibie firmy. Jeśli jej pracownicy nie zrobią na nas dobrego wrażenia, będą nieuprzejmi lub wydadzą nam się niekompetentni, zawsze możemy zabrać komputer i poszukać gdzie indziej. W końcu to nasz sprzęt i to my musimy być pewni, że powierzamy go odpowiednim osobom.