Polecane drukarki A3 Epson Hp Brother Canon

Drukarka A3 – 5 polecanych modeli

Drukarka to niezwykle sprytne i mądre urządzenie, które w szybki sposób potrafi przenieść tekst, obrazek, zdjęcie, schemat czy jeszcze inny plik z komputera na kartkę papieru a to za sprawą kilku minut bez zbędnego przepisywania- czyż technologia nie jest wspaniała?

Z pewnością każdy zna odpowiedź na to pytanie zwłaszcza osoby, które pamiętają jeszcze czas pisania wszystkiego własnoręcznie bądź odbijania przez kalkę podczas gdy obecnie wystarczy kilka kliknięć i obrazek wychodzi gotowy z drukarki. Do najpowszechniejszych wydruków jakie są używane na co dzień przypisywane są te, w formacie A4, niemniej jednak wydruki w rozmiarze A3 są również istotne i choć nie tak popularne jak te w mniejszym rozmiarze to wiele firm, drukarni, agencji prasowych korzysta z nich codziennie. Oprócz tego często wykorzystywane są też w warunkach domowych przez dzieciaki do różnych prac szkolnych a nawet do wydruków zdjęć dlatego coraz chętniej osoby są zdecydowane do zakupu takiego sprzętu, który umożliwia wydruki w tym formacie bądź nawet w formacie A3+. Żeby jednak dokonać trafnego zakupu warto przyjrzeć się nie tylko z samego wyglądu takim sprzętom ale też przeanalizować posiadane przez nie parametry. Wśród modeli, które oferują wydruki w tym formacie można wyróżnić:

kolorowa drukarka a3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pięć polecanych modeli drukarek formatu A3

  1. Epson XP-15000 to jeden z modeli drukarek atramentowych, które posiadają zdolność wydruków w formacie A3+. Jest łatwa obsłudze, której służy dość pokaźnych rozmiarów wyświetlacz LCD dzięki czemu wszystko jest przejrzyste i jasne do zrozumienia. Dodatkowym atutem Epsona jest możliwość łączenia się za pomocą Wi-Fi co jest niezwykle pożądane przez użytkowników drukarek. Druki wykonywane są zarówno w kolorze jak i w czerni o rozdzielczości druku wynoszącej 5760 x 1440 dpi o dość dynamicznym tempie ponieważ potrafi wydrukować do 29 stron na minutę. Całość tych udogodnień mieści się w kwocie ok.1800zł
  2. Canon Pixma Pro-100S to jeden z kolejnych modeli drukarek za sprawą, których możemy wykonać druki w formacie A3. Canon ma dość zbliżone preferencje jak wyżej opisany model, jedną z cechą, która sprawia, iż jest jeszcze bardziej ulepszoną wersją jest bardziej rozbudowany schemat atramentowy z 8 różnymi kolorami pigmentu, które dają zniewalając efekty na wykonanych wydrukach. Ponadto maksymalna rozdzielczość wydruków to 4800 x 2400 dp, a sam czas pracy wydruku z drukarki w formacie A3+ zajmuje 90sekund czyż to nie spektakularny efekt? Oprócz tego umożliwia wykonywanie druków na płytach co jest dość nietypowe. Koszt takiej drukarki jest adekwatny do możliwości i wynosi ok. 2000zł.
  3. OKI C823n– stworzony po to by służyć pomocą profesjonalne usługi drukowania w firmach czy urzędach w dość szybkim czasie bowiem jest w stanie wydrukować 23strony w ciągu minuty a na miesiąc jest w stanie wygenerować 50tys wydruków. Choć posiada dużo niższe parametry niż jego sąsiedzi to jednak 1200 x 600 dpi jest wystarczającą ilością aby wykonywać wydruki biurowe w tym formacie. Oki łączy się zarówno z Wi-Fi jak i ma możliwość drukowania z chmury Google Cloud Print. Koszt tego modelu to ok.2600zł
  4. HP OfficeJet 7110 to model typowo domowy lub przeznaczony do niewielkiej działalności, niemniej jednak posiada wszystkie niezbędne parametry i możliwości jak m.in. rozdzielczość1200 x 600 dpi, zdolność łącznia przez Wi-Fi, miesięcznie jest w stanie wygenerować 12tys wydruków co przekłada się 15 stron w ciągu minuty w kolorze i do 8 stron w ciągu w czerni. Koszt HP OfficeJet 7110 jest dużo niższy ponieważ waha się w granicach 450-500zł.
  5. Epson L1800 to kolejny model z rodziny Epsonów niemniej jednak wyróżnia się od pozostałych bardzo dobrze dobranymi parametrami: możliwość dopełniania pojemników na tusz- co jest niebywale wygodne, 6 różnokolorowych baz pigmentów tuszu przeznaczonych do druku A3+, rozdzielczość 5760 x 1440 dpi a sam koszt wynosi ok.2400zł.
    Sprzętów, które umożliwiają wydruki w formacie A3 lub nawet A3+ jest bardzo wiele, wszystko zależy do czego chcemy je wykorzystać – do jakich celów, na jaką skalę, czego oczekujemy od sprzętu oraz jaką kwotę jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup drukarki. To pytania, na które należy sobie udzielić odpowiedzi zanim zdecydujemy się na konkretny model.